purchase your official expo photos

Thanks to the team at Linde's Livestock Photos!

lindE.shootproof.com

2021 Overall Market Animals 

grand champion market animal

Jenna Young

Harrison County

reserve champion market animal 

Samuel Sutherly

Miami County

3rd overall

Annette Augustine

Ashland County

4th overall

Fox Morgan

Perry County

5th overall

Claire Kramer

Hancock County

6th overall

Colton Braska

Richland County

7th overall

Sydnie Stewart

Preble County

8tH overall

Harlan Fulton

Miami County

9tH overall 

Allison Lust

Crawford County

10th overall

Mackenzie Neal

Preble County

2021 Division Winners


champion angus steer

Camdyn Burns

Union County

reserve angus steer

Isaac Miley

Noble County

champion charolais steer

Paige Pence

Clark County

reserve charolais steer

Carson Shafer

Preble County

chAMPION CHIANINA STEER

Rees Toler

Gallia County

reserve CHIANINA STEER

Tanner Butcher

Hardin County

chAMPION HEREFORD STEER

Abbygail Pitstick

Madison County

RESERVE HEREFORD STEER

Jacob Wiechart

Putnam County

chAMPION MAINE-ANJOU STEER

Claire Kramer

Hancock County

RESERVE MAINE-ANJOU STEER

Shala Graham

Licking County

chAMPION SHORTHORN STEER

Wyatt Osborn

Highland County

RESERVE SHORTHORN STEER

Emma Helsinger

Preble County

chAMPION SHORTHORNPLUS STEER

Allison Lust

Crawford County

RESERVE SHORTHORNPLUS STEER

Bailey Dusseau

Ottawa County

chAMPION SIMMENTAL STEER

Sydnie Stewart

Preble County

RESERVE SIMMENTAL STEER

Gus Wilt

Fayette County

chAMPION MINIATURE STEER

Seamus Bly

Lake County

RESERVE MINIATURE STEER

Allie Redick

Preble County

chAMPION AOB STEER

Kyle Kardotzke

Huron County

RESERVE AOB STEER

Jaycee Reed

Wayne County

chAMPION MARKET HEIFER

Harlan Fulton

Miami County

RESERVE MARKET HEIFER

Mackenzie Neal

Preble County

chAMPION division 1 crossbred

Dawson Osborn

Highland County

RESERVE division 1 CROSSBRED

Stormi Duvall

Tuscarawas County

chAMPION division 2 CROSSBRED

Colton Braska

Richland County

RESERVE division 2 CROSSBRED

Caiden Daughtery

Morrow County

chAMPION division 3 CROSSBRED

Annette Augustine

Ashland County

RESERVE division 3 CROSSBRED

Jenna Young

Harrison County

chAMPION division 4 CROSSBRED

Fox Morgan

Perry County

RESERVE division 4 CROSSBRED

Kamree Frey

Wyandot County

chAMPION division 5 and overall CROSSBRED

Jenna Young

Harrison County

RESERVE champion division 5 and overall CROSSBRED

Samuel Sutherly

Miami County

3rd overall CROSSBRED

Annette Augustine

Ashland County

4th overall CROSSBRED

Fox Morgan

Perry County

5th overall CROSSBRED

Colton Braska

Richland County