2021 Class Winners

Angus - Class 1

Griffin Gahler, 

Ottawa County

angus - Class 2

Hannah Millikan

Henry County

angus - Class 3 

Emma Graft

Butler County

angus - Class 4

Delaney Jones

Allen County

Angus - Class 5

Montana Hulsmeyer

Allen County

Angus - Class 6

Marcus VanVorhis

Wood County

Angus - class 7 

Margaret Davis

Gallia County

cHarolais - class 8

Sydney Sanders

Highland County

cHarolais - class 9 

Mackenzie Grimm

Clark County

CHarolais - CLASS 10

Luke Leith

Lawrence County

% charolais - CLASS 11

Hanna Schroeder

Putnam County

% charolais - Class 12 

Landon Calvelage

Putnam County

chianina - CLASS 13   

Emma Helsinger

Preble County

chianina - CLASS 14  

Kathy Lehman 

Richland County

chianina - CLASS 15  

Luke Jennings

Clermont County

chianina - CLASS 16  

Hannah Ziegler

Wyandot County

hereford - Class 17

Adeline Sorgen

Van Wert County

hereford - Class 18

Layelle Coulson

Hardin County


hereford - CLASS 19

Abbygail Pitstick

Madison County

hereford  - CLASS 20

Delaney Chester

Warren County

high % maine-anjou - CLASS 21

Hudson Drake

Ross County

high % maine-anjou - Class 22

Wyatt King

Seneca County

high % maine-anjou - CLASS 23

Bergan Leonhardt

Crawford County

mainetainer- CLASS 24

Morgan Neill

Huron County

maintainer - CLASS 25

Darby Ayars

Champaign County

mainetainer - CLASS 26

Naomi Fennig

Mercer County

mainetainer - CLASS 27

Owen Fennig

Mercer County

Shorthorn - Class 28

Jozie Beiser

Preble County

SHORTHORN - CLASS 29

Reed Schumacher

Putnam County

SHORTHORN - CLASS 30

Alyssa Carter

Warren County

shorthorn - CLASS 31

McKala Grauel

Morrow County

shorthorn plus - CLASS 32

Erika Scott

Portage County

shorthorn plus - CLASS 33

Ethan Davies

Wood County

shorthorn plus- CLASS 34

Samantha VanVorhis

Wood County

shorthorn plus - CLASS 35

Emma Arnett

Montgomery County

purebred Simmental- CLASS 36

Camren Fedderke

Henry County

purebred Simmental- CLASS 37

Brian Searson

Hardin County

purebred simmental - class 38

Paige Lucic

Geauga County

purebred simmental - CLASS 39

Carly Sanders

Highland County

% simmental - CLASS 40

McKala Grauel

Morrow County

% simmental - CLASS 41

Garrett Bosse

Geauga County

% simmental - Class 42

Karissa Treadway

Warren County

% simmental - class 43

Kathy Lehman

Richland County

% simmental - CLASS 44

Eric Will Flynn

Lorain County

miniature - CLASS 45

Johanna Blaich

Preble County

high % AOB - CLASS 46

D'lelah Laber

Highland County

high % AOB - Class 47

Marshall Capps

Allen County

high % AOB - CLASS 48

Emma Yochum

Highland County

low % aob - Class 49

Reed Hanes

Darke County

low % aob - Class 50

Kathy Lehman

Richland County

low % aob - Class 51 

Aubrey Taylor

Wyandot County

Crossbred - CLASS 52

Kaysie Healy

Geauga County

crossbred - Class 53

Meg McNicol

Columbiana County

crossbred - Class 54

Samantha Wallace

Sandusky County

crossbred - Class 55

Audrey French

Huron County

Crossbred - CLASS 56

Sydney Mazey

Wood County

crossbred - Class 57

Montana Hulsmeyer

Allen County

crossbred - Class 58

Avery Sautter

Sandusky County

crossbred - Class 59

Tyler Dahse

Gallia County

Crossbred - CLASS 60

Delaney Jones

Allen County